DENÍČEK 2012

PF 2013

Přejeme vše nejlepší k

1. narozeninám

vrhu B Fast Devils

14. prosince 2012

fotky našich štěňátek v 1. roce na rajčeti ZDE

 

MS Rottweil 2012 25. – 26.8. 2012

            Ve čtvrtek 23. srpna 2012 jsme se s Luckou B. vydaly na dámskou jízdu směr Rottweil v Německu, kde se letos konalo mistrovství světa. Jely jsme fandit Honzíkovi (výcvikáři pobočky) a taky všem ostatním psům a psovodům z českého týmu.

            Po necelých 9 hodinách (z toho jsme 2 hodiny spaly na odpočívadle – to aby si někdo nemyslel, že jsme jely na zpátečku) jsme byly na místě. Bloudily jsme jenom malinko, protože navigátor (já), trošku přivřel očka a sjely jsme někam kam jsme ale vůbec nechtěly J

            V pátek byly celý den tréninky – celkem bylo na co koukat. Na místě jsme se sešli ještě s několika kamarády a pozdravili jsme český tým J Nejvíce jsme se samozřejmě těšili všichni na trénink české republiky J Ten začínal v 13:00. Vše probíhalo hladce a tak to vypadalo, že se můžeme těšit na moc pěknou podívanou.

            Večer kolem 17:00 proběhlo slavnostní zahájení mistrovství světa nástupem všech týmů. Bylo to pěkné, hrála hudba a závodníci nastupovali podle abecedního pořadí  spolu se psy. Někteří – švédi, rakušáci a myslím, že i finové měli dokonce i oblečení pro psy v národních barvách. Následovalo rozlosování, kde si naši závodníci vylosovali místa: Jan Kuncl – startovní číslo 9, Zuzana Marthalerová - startovní číslo 23,  Jiří Janoušek - startovní číslo 32 a Jiří Marek - startovní číslo 45. To znamenalo, že Jan Kuncl a paní Marthalerová šli v sobotu na poslušnost a obranu a v neděli na stopu a Jiří Marek s Jiřím Janouškem právě naopak – v sobotu stopu a v neděli poslušnost a obranu. Páteční večer jsme šli brzy spát, protože nás přemohla únava z cesty a z nových zážitků J 

V sobotu ráno jsme se přesunuli na stadion a s malými přestávkami na oběd a nákupy u místních stánků jsme sledovali závod a jednotlivé výkony. Honzík byl na poslušnosti s Arcem (Canibalem) moc úspěšný, poslušnost vypadala živě, energicky a vesele. My jsme u Honzíka ani nic jiného nepředpokládali J Kluci si vysloužili za svůj výkon celkem 96 bodů. Poté následovala obrana, na které kluci dostali celkem 91 bodů.

Zuzana Marthalerová absolvovala pěknou poslušnost a pěknou obranu, bohužel nám přišlo, že rozhodčí ji dost poškodil v obou disciplínách L Za poslušnost 91 a za obranu 90 bodů. Z tohoto hodnocení jsme byli trochu rozladěni, nejenom kvůli tomu, že paní Marthalerová startovala za Českou republiku, ale proto, že výsledek se nám nezdál objektivní.

            Sobotní stopy dopadly né úplně podle našeho očekávání pan Marek 43 bodů a pan Janoušek jen 2body. Terén se velmi vzdáleně podobal avízované hlíně – bohužel z hlíny trčely klacky (asi suchá kukuřice) do výšky cca 30cm. Bohužel si tedy Varon vysloužil pouze 2 body.

Sobotní večer byl slavnostní, konal se takový malý mejdan v hale pod stadionem. My jsme se ho ale nezůčastnili a raději jsme si udělali piknik v trávě. I tak jsme se bavili dobře. Večírku se zúčastnila převážná většina naší české skupiny a tak bylo jistě o zábavu postaráno i bez nás.

            Nedělní ráno probíhalo trochu v duchu rychlého úprku na stadion. Poslušnost totiž nastupoval člen českého týmu Jiří Janoušek už v brzkých ranních hodinách. Ještě byla rosa a sluníčko se schovávalo za stadionem. jaká romantika.

            Jirkova poslušnost vypadala pěkně, mysleli jsme, že bude adeptem na hodně bodů. Tedy do té doby než došlo na házení aportu přes překážky. Bohužel byla činka mokrá od ranní rosy a asi i nočního deště a tak se Jirkovi nepovedlo ji hodit úplně podle představ, rozhodčí ho nechal hod opakovat, ale znovu se nepovedlo. Jirka tedy opravil hod potřetí a konečně se zadařilo. Bohužel se situace opakovala i na áčku, kde již Jirka hod neopakoval a Varona vyslal k čince, která ležela mimo osu překážky, Varon tedy áčko oběhl a Jirka tak přišel o body za tento cvik. Bohužel, ale i tak si vysloužil 73 bodů. Obrana, která následovala po poslušnosti vypadala dobře a Jirka s Varonem za ní dostali 90 bodů. V odpoledních hodinách nastoupil na poslušnost a obranu Jiří Marek s Goranem. Poslušnost pěkná celkem za 80 bodů a obrana velmi pěkná za 96 bodů! (je to stejný počet bodů, za jaká byl udělen titul nejlepší obrana mistrovství světa).

            Nedělní stopy jsme prožívali velmi intenzivně, podle dosaženého počtu bodů jsme měli dva adepty na velmi dobré umístění. Zuzka s Kirké a Honza s Arcem. Nakonec přišla šťastná zpráva, že Honzík odstopoval za 93 bodů a Zuzana za 96 bodů. Měli jsme velkou radost a hned jsme začali počítat body, jak to s našimi závodníky vypadá.

            Celé odpoledne probíhalo v duchu běhání k výsledkové listině a zpět na tribunu. Bohužel se tentokrát neukázala pověstná německá preciznost a body byly doplňovány velmi pomalu. Body za stopu Honzíka a jedné závodnice, která nás velmi zajímala se na výsledovce objevily až těsně před vyhlášením. O to větší jsme měli radost, když jsme se dopočítali výsledku 280bodů u Honzy s Arcem a 277bodů u Zuzany a Kirké.

 

Závěrečné pořadí tedy bylo:

3. místo: Jan Kuncl – Arco Fei z Benáteckého dvora (93-96-91)

8. místo: Zuzana Marthalerová - Kirké Ballotada (96-91-90)

31. místo: Jiří Marek - Goran od Syrůvky (43-80-96)

42. místo: Jiří Janoušek – Varon vom Herrenholz (2-73-90)

 

            Nejlepší poslušnost měl Jan Kuncl. Ještě jsme počítali s třetím místem pro družstva, ale bohužel třetí místo bylo uděleno Itálii, doposud nevím proč, protože naše družstvo mělo součet tří nejlepších bodů vyšší, než Itálie. Třeba používají na určení pořadí jinou metodiku.

I tak to byl velký úspěch mát dva závodníky v první desítce, z toho jednoho přímo na bedně!

Závěrečný ceremoniál + vyhlášení vítězů bylo opravdu pěkné, snad ještě trochu atmosféru umocňovalo to, že náš závodník stanul na stupních vítězů J

            Nakonec i náš šampusový dárek udělal radost všem, kteří stáli na bedně J A náš původní záměr udělat šampusovou sprchu našemu Honzíkovi vzala za své výherkyně MS Italka - Greta Marani.

            Tímto bychom chtěli poděkovat za reprezentaci naší země všem zúčastněným, všem fanouškům za podporu našich závodníků a hlavně Honzíkovi za bezvadný výkon J

GRATULUJEME a přejeme mnoho dalších úspěchů!
Foto od Míši zde

 

LVT Cvikov 20.7.-28.7.2012

Jako každý rok jsme se sešli na výcvikovém táboře ve Cvikově. Tábor začínal v pátek 20.7.2012, ale někteří nedočkavci dorazili už ve čtvrtek. Tábor probíhal jako vždy pohodově. Ráno byly stopy, pak poslušnost s naším výcvikářem Honzíkem, pak obídek z místní restaurace a odpoledne obrany s figuranty Honzou Kunclem a Martinem Suchánkem.

Počasí nám mimořádně přálo, až na sobotní bouřku skoro vůbec nepršelo. Bylo pěkně teplo, pro naše psíky někdy až vedro. Naštěstí se nedaleko tábora nachází několik možností kde vykoupat jak lidi, tak psy. Během celého týdne jsme krom výcviku podnikli i několik výletů – na rozhlednu, skalní hrad, křížovou cestu či do sklárny. Během dne bylo dost  zábavy i pro naše dětičky – hrál se fotbal - bago, vyháněná; karty; líný tenis; napustil se bazének pro osvěžení a také se hrál badmington.

I pro naše drahé muže se našla zábava – ve Cvikově si objednali pronájem sportovního areálu, kde si byli zahrát nohejbal. Rozdělení na družstvo ženatých a svobodných se nakonec ukázalo jako dobrý nápad. Skóre bylo 2:0 pro ženáče.

Jediné, co nám letos chybělo byla Péťa v kantýně. Ale aby nám to nebylo líto přijela se na nás alespoň podívat.

Nemalým rozptýlením pro nás byla přítomnost malé Karolínky Kunclové. Roztomilá 8 měsíční dceruška našeho figuranta Honzíka  a Moniky, kteří, jak si jistě vzpomínáte, byli na loňském táboře oddáni.

V páteční podvečer se jako tradičně konaly soutěže jak pro děti, tak pro dospělé. Rozdělení na kategorii muži a ženy se zdála z počátku jako dobrý nápad, bohužel se nakonec ukázalo že velkým pusám na přenášení vody, jakými disponuje mužská část účatníků tábora, nelze konkurovat, stejně tak jako dlouhým skokům, či obratnosti při předávání pet lahví. V kategorii dospělých vyhráli bohužel muži. Na příští rok musíme vymyslet nějaké jiné disciplíny.

Poslední den tábora v sobotu 28.7.2012 se konaly zkoušky dle MZŘ – celkem bylo přihlášeno 13 psů (12 psovodů). Přihášeno bylo 3 x BH, 1 x IPO-VO, 3 x SPR1, 1 x FPr1, 2 x FPr2 a 3 x FPr 3. Konečné skóre bylo 11:2 pro nás psovody. Zkoušku bohužel neudělali jeden pejsek na FPr3 a jedna fena BH. Všem co absolvovali úspěšně gratulujeme a těm co neudělali, přejeme hodně štěstí na příště.

Tábor se jako každý rok vydařil takže děkujeme Darje za přípravu a organizaci, figurantům a výcvikáři za jejich pomoc a za to jak se nám věnovali a nakonec děkujme všem, kteří se zúčastnili, že jsme mohli zase prožít pěkný týden s našimi pejsky.

 

VV MAXOV 6.-9.4.2012

Na velikonoce jsme se zúčastnili výcvikového víkendu v Maxově. Setkání to bylo velmi zajímavé - setkali jsme se tu tři generace Fast Devils - mamka NOLLY, dcera AISCHA a další dcera BÍNA.

DENÍČEK 2011

PF 2012

 

VV MAXOV

První listopadový víkend 4.-6.11. 2011 jsme se zúčastnili výcvikového víkendu pořádaného pobočkou BEZ HRANIC v námi tolik oblíbeném středisku Maxov Radvanec. Počasí nám vyšlo a sešla se dobrá parta lidí. Jídlo jako vždy bezkonkurenční a ubytování taktéž. Celý víkend jsme věnovali výcviku pod vedením Martina Suchánka na obranách a naše psí miminka trénovala poslušnost pod vedením moc hodné a ochotné Luďky Kadeřábkové. Večer jsme se jako vždycky věnovali utužování vztahů a dobře se při tom bavili. Nechyběl tanec ani spousta zábavy :)

Jelikož to byl poslední výcvikový víkend této sezóny vyhlásili jsme i výherce celoročního snažení jak na poli výstavním tak na poli pracovním.

Pracovní úspěchy

1. místo: Jan Kuncl a Arco Fei z Benáteckého dvora

2. místo:  Dana Horychová a Blesk Rottgill

3. místo: Jana Králová a Festa Terezský dvůr

 

Výstavní úspěchy:

1. místo: Láďa Jupa a Astor vom Hause Demo ("Rony")

2. místo: Jirka Reizenthaler a Fany Anaco

3. místo: Jirka Reizenthaler a Mord Anaco

 

Víkend byl opravdu vydařený, děkujeme za něj Darje, Martinovi, Luďce a všem ostatním, co za námi přijeli byť jenom na chvilku.

a nakonec prosím shlédněte fotografii naší paní jednatelky  :)

více fotografií najdete ZDE a my se těšíme na další výcvikový víkend v novém roce :)

 

článek sepsala Míša Zubíková

 

VV Kytlice 7 - 9.10.2011

Druhý říjnový víkend jsme byli na víkendu v Kytlicích, poprvé jsme navštívili toto rekreační středisko a byli jsme mile překvapeni. Perfektní ubytování, pejsci na pokojích, koupelna na pokoji a krásná společenská místnost s krbem. Nakonec nám ani tolik nevadilo nepěkné podzimní počasí. Ráno jsme vyráželi na stopy, jenom ta mlha nám párkrát udělala čásu přes rozpočet :) Orientační body na stopy jsme vybrali moc daleko a než jsme našlapali tak byly pryč :) ale pejsci byli šikovní a obešli se i bez pomoci pánečků. Poslušnost na place za chatkama se taky dala udělat v pauze mezi deštěm a báječnou plnou penzí :) Na obrany nám taky vyvitlo sluníčko.

Já s Aischou a Lucka s Nolly jsme absolvovaly ranní stopy, poslušnost i obrany jako oddělená jendotka, protože se obě háraly. Poznali jsme nové přátele co přijeli se štěňátkem Pengo. Ballu je moc pěkný a šikovný pejsek :) Figurant byl také moc šikovný a všem pomohl s doladěním formy na chystané zkoušky nebo závody.

Děkujeme Darje za super organizaci, Jupínovi za figurování a Lucce za pomoc se štěňátky.

Už se těšíme na další a bohužel letos poslední výcvikový víkend v Maxově již za měsíc :)

FOTKY ve fotogalerii nebo na RAJČETI

 

12. - 14.8.2011 VV Tuchoraz

panička se zúčastnila akce ZKO Tuchoraz, bohužel beze mne, já jsem se rekreovala na chatě u rybníka :)

Povedená akce na cvičáku ZKO Tuchoraz. Od pátku do neděle - stopy, poslušnosti, obrany :) Večer volná zábava :)

Pátek

příjezd účastníků :)  Potom jedno kolo obran, trocha poslušnosti a klobásky s buřtíkama v udírně :)

Sobota

stopa, poslušnosti, obídek,  obrany a večer volná zábava a "kejtička"

Neděle

stopa, poslušnosti, obídek, obrany a bohužel odjez domů :(

Něco málo jsme nafotili a hodně nafilmovali, takže již brzy se zde bude odkaz :)

Děkujeme figurantům Vláďovi Koníčkovi, Martinu Suchánkovi a Láďovi Jupovi za spousty rad a pomoci. Také mnohokrát děkujeme Jarce Mikulecké za to, že nám radila při poslušnostech :) Bylo to jistě  pro každého přínosem. Děkujeme "Monarchovi" za sobotní kulturní vložku, věta "Sešli jsme se zde na Čisťáku" opravdu nejde zapomenout :) Už dlouho jsem se takhle nezasmála :) A nakonec děkujeme Kačce za její nedělní ukázku výcviku, byla to pěkná podívaná :) Po které se odvážila jenom Jana K. dotázat "Jak naučíš toho psa takhle pěkně couvat?"  a Kačka jí to vysvětlila :) "No prostě couváš" :)

Kdybych bývala tušila jak je výcvik jednoduchý mohla jsem si leccos ušetřit :)

Děkuji všem, kteří přijeli a těm, kteří nepřijeli vzkazuji "jejich smůla" protože to bylo super jak po stránce výcviku tak po stránce "volné zábavy" :)

 

Těším se na další společnou akci

článek sepsala Míša Zubíková

FOTO ZDE Děkujeme Petře Růžičkové

 

 

22.—31.7.2011  LVT Cvikov

V týdnu od 21. – 31.7. 2011 se konal výcvikový tábor ve Cvikově. Sešla se jako každý rok dobrá parta lidí a letos nám i počasí přálo, tedy až na poslední den J

Celý tábor se nesl v duchu dvou svateb – figuranta Honzíka Kuncla a Moniky Pletkové a druhého páru Dany Horychové a Martina Kunty.  Přípravy probíhaly už od prvního dne tábora. Dort, dekorace, plány na psí špalír. Všechno bylo do puntíku naplánované.

… a v úterý to všechno propuklo . . . brzy ráno začala výzdoba, stavba altánu (jako mokré varianty, která naštěstí nebyla ani na chvilku potřeba), přípravy na svatební oběd, dekorace dortu a v neposlední řadě dekorace nevěst a ženichů. Nevěsty byly objednány ke kadeřnici a tak odjely už brzy ráno. Ostatní účastníci tábora se podíleli na přípravách.

Obřad se konal od 10:30 a vše probíhalo naštěstí podle plánu, pejskům to s motýlky a věnečky moc slušelo a všichni byli moooc hodní. Po obřadu následovalo focení, gratulace, přípitek a také tradiční rozbíjení talířů. Na téhle svatbě nesmělo nic chybět. K obědu byla tradiční polévka s knedlíčky a svíčková na smetaně Všem moc chutnalo a všichni se dobře bavili. Následovalo rozbalování darů a tradiční novomanželský tanec J A pak? pak už jenom volná zábava se sudem piva a velkým pečeným čuníkem. Během hodů se ještě nezapomnělo na únos nevěst, které byly nakonec vykoupeny a navráceny novomanželům i když to tak zprvu moc nevypadalo. Svatební oslavy probíhaly až do nočních hodin a tak se ráno na stopu moc pejsků nehrnulo.

Zbytek týdne probíhal ve standardním režimu, stopa, snídaně, poslušnost, oběd, obrany, večeře a volná zábava. V sobotu se jako již tradičně konaly zkoušky tentokrát dle MZŘ. Počasí nám vůbec neudělalo radost, protože vydatně pršelo od rána až do našeho odjezdu L některým pejskům se tak cvičit nechtělo, některým méně, ale většina zkoušky zvládla a odnesla si vytoužený zápis do výkonnostní knížky. Tímto gratulujeme všem co zkoušku zvládli a přejeme hodně štěstí těm, co jí budou zkoušet ještě jednou. Za celý týden děkujeme figurantům Honzíku Kunclovi, Vláďovi Koníčkovi, Martinu Suchánkovi. Děkujeme za trpělivost, dobré rady a také za to, že se tolik věnujete začínajícím mladým figurantům Járovi Vackovi a Vláďovi Horáčkovi. Také děkujeme výcvikáři Honzíkovi Kunclovi a všem ostatním co nám radili a pomáhali při našem výcviku a snažení. Specielní poděkování patří Darje, že nám zase zorganizovala takový pěkný týden plný odpočinku a zábavy.

Těšíme se za rok nashledanou

Více informací  a fotky ZDE

INTERCANIS 2011 Brno

Aska Fast Devils  získala ve třídě štěňat známku VN 1

GRATULUJEME !!!

 

28.5.2011 SV RTW

Aischa Fast Devils se zúčastnila Speciální výstavy a získala ocenění VN2!! Naše sestřička Airinka Fast Devils získala VN1!!!

Článek o výstavě ZDE, kompletní výsledky ZDE

 

30.4.2011 RTW CUP

Panička byla pomáhat na RTW CUPu. VÍCE ZDE

 

Výcvikový víkend Maxov 15.4. - 17.4.11

O víkendu 15. – 17.4. 2011 se sešla naše parta pobočky „Bez Hranic“ v rekreačním středisku Maxov-Radvanec. Dobrá parta lidí, překrásné počasí, jako vždy moc dobré jídlo a spousta zábavy toho všeho jsme měli na našem prvním výcvikovém víkendu této sezóny dostatek.

Páteční večer jsme strávili v „jizbě“  byla opravdu sranda. V sobotu brzy ráno někteří vyrazili na stopy a někteří spáči o trochu později. Malá Aischenka musela počkat, až sleze ten šedivák a pak vyrazila s paničkou taky stopovat :) Celkem jí to šlo, pokud jí to panička nebude kazit bude to dobré :)

V deset hodin přijel figurant Láďa Šíma, který byl tak hodný a vzal figurování na RTW CUPu, který bude již za 14 dní 30.4.2011 v Českém Brodě. Takže si přijeli zatrénovat i někteří účastníci.

Celý den bylo krásné slunečné počasí a tak si někteří odvezli domu i trochu spálené obličeje—jako třeba já :). Celý den jsme cvičili, trénovali, hráli si nebo si jenom tak povídali, Uteklo to jako voda, v sobotu večer to vypadalo, že zábava nebude taková jako v pátek, po celodenním tréninku byl každý unavený a chtěl jít spát. Ale nakonec zábavu rozproudili naši milí figuranti Láďa Jupa a Honza Kuncl s přispěním vtipů Jardy Vacka. Nevím kam na to chodí, ale zná jich spousty :)

Nakonec jsme se smáli celý večer. Ještě teď mně bolí břišní svaly z historek ze života Honzy Kuncla.

Neděle probíhala ve stejné režii jako den předchozí. Stopa, poslušnost, obrany, oběd. A nakonec zabalit a domů.  Nikomu se nám ani trochu nechtělo, bylo to krásné, ale moc krátké. Zase jsme zůstali poslední :)

Brzy se těšíme na další výcvikový víkend, tentokrát u nás v Chrudimi :)

Nollinka byla moc šikovná, sice jí trochu bolela nožička, ale to jí neubralo na elánu :) Byla se na procházce kamarádit s Elwoodem, ale moc se jí do toho nechtělo, no asi se jí Elwood nelíbil, je to přece jenom ucho mladý :)

Aischenka byla nejšikovnější jak na obranách tak na poslušnosti :) Dokonce už chtěla kousat na rukáv :) Můžete se podívat na fotky od Petry viz níže :)

FOTKY ZDE od Míši Zubíkové

a ZDE od PETRY Růžičkové

21.3.2011

První jarní den a odchází od nás poslední štěňátko ASKA FAST DEVILS. Odešla do Brna a bude se tam mít jistě moc dobře. Přejeme jí hodně lásky a šťastný život.

 

12.3.2011

V sobotu od nás odešlo druhé štěňátko byla to AIRIN FAST DEVILS, Airinka šla k novým pánečkům do Prahy, bude se mít také dobře. Noví majitelé plánují, že budou Airin brát na výlety karavanem. Brzy doplním nové fotky od nových páníků.

 

10.3. 2011

Ve čtvrtek od nás odešlo první štěňátko byl to ART FAST DEVILS alias Véna. Bude se nám po něm stýskat a snad se má u nových páníčků dobře. Bude bydlet v Jablůňkově na severní moravě a bude se mít určitě dobře, doma si užije spoustu zvířátek za sousedním plotem jsou pštrosi, klokani a kozy. Očekáváme brzy nějaké zprávy.

 

17.1.2011

NARODILA SE NÁM ŠTĚŇÁTKA!!!

Jsou to tři holky a jeden kluk a mají se čile k světu!

Další fotografie najdete na našem novém fotoalbu na Rajčeti ZDE

Více informací v sekci štěňata

5.1.2011

INZERÁT NA ŠTĚŇÁTKA

 

9.12.2010

POTVRZENA BŘEZOST!!!!!

Štěňátka by se měla narodit kolem 15.1.2011  a  budou k odběru někdy kolem půlky března.

Více o spojení v sekci „štěňata“

DENÍČEK 2010

7.12.2010

Všem přejeme s paničkou Veselé Vánoce a Ďábelský nový rok!!!

 

13.11 2010

Dneska jsme byli na námluvách :) Panička mně vzala za Vašonkem a on ani chvilku nelenil a nakryl mně, takže pokud všechno dobře dopadne budeme se těšit na malé ďáblíky někdy kolem 15.1.2011. Více ZDE

 

28.9.2010

Dneska jsme splnili poslední podmínku chovnosti :)  Máme zkoušku IPO-V!!

 

23.7.—31.7.2010  4. LVT Tábor Cvikov

Pobočka „Bez hranic“ pořádala tábor, kterého jsme se spolu s paničkou a našimi kamarády zúčastnili :)

Článeček od Míši Zubíkové

V pátek 23.7.2010 začal 4. ročník Letního výcvikového tábora ve Cvikově. Sešlo se celkem 40 účastníků, z toho 7 dětí. Počasí bylo celkem vydařené, čas od času sprchlo a nebylo ani horko ani zima.

             Páteční večer proběhl ve znamení zahájení tábora a seznamování nováčků s průběhem tábora. Poté pokračovala volná zábava. Rozdělili jsme se na dvě skupiny – o štěňata a začátečníky se starala Alena Karbanová, o psy zkouškové a pokročilé Romča Čermáková s Darjou Kahanovou. V sobotu ráno většina psovodů šla na stopy. Po stopách následovala snídaně, poslušnosti a do oběda volno. Po obědě  někteří jezdili na výlety na kolech, nebo na blízké koupaliště do Sloupu pod Hradem. Jeden den jsme se jeli podívat do Skalice u České Lípy do jeskyní. Místostarosta obce pan A. Holub před vstupem do skalních jeskyních nás  seznámil s jejich historií. Dětičky však více zajímala tajemnost, neboť se zde natáčel film

 „ S čerty nejsou žerty“. Mohly si sednout na trůn samotného „ Krále pekla“. Úterý bylo zpestřeno pečením prasátka a krůty, na kterých jsme si pochutnali za jeden peníz. Moc dobrý!

             Obrany první dny začínaly kolem 16:00, další vzhledem k teplejšímu počasí a kolařům od 19:00 hodin. Z počátku se nám věnovaly na poslušnostech Romana s Alenou a tímto jim děkujeme za pomoc a rady. Bohužel po třech dnech musela Romana odjet domů, které začala rodit rotvička Apríl Berix (10 štěňátek GRATULUJEME!),  takže pokračovala ve výcviku Darja Kahanová. Také jí děkujeme za pomoc při nácviku ať už na samotné zkoušky, nebo pouze při tréninku našich pejsků a to jak na place, tak na stopách.

             Obran se ujali dva figuranti Vláďa  Koníček a Honza Kuncl  - jako vždy byli bezvadní. Celý tábor poctivě propotili při tréninku obran a i při závěrečných zkouškách. Díky MOC!!!

Týdenní běh tábora byl proložen mimo cvičení psů jinými aktivitami. Buďto denními hry pro děti, nebo soutěžemi pro dospěláky. Děti mohly soutěžit v hledání pexesa mezi maketami, ve skoku v pytli, v hodu kroužky, v hodu pingpongovým míčkem a spoustě dalších disciplín.  Za všechny soutěže byly všechny děti odměněny dárkem a diplomem.

Dospělí byli rozděleni na dvě skupiny „Slavie“ a „Myšáci“. Během tábora se zúčastnili několika her, jejichž vyvrcholením byl závod „BZ“ tzv. Branný závod, kterého se zúčastnilo z každého družstva pět párů. Jeden závodník byl psovod a jeden pes. Psovod upoutal psa na vodítko a nahlásil se na startu, následovalo odpojení „psa“ z vodítka a pes probíhal tunelem, následoval aport, vyštěkání v maketě a poté se „pes“ s „psovodem“ vyměnili a pokračovali v závodě, překážkou, áčkem a se svázanýma nohama doskákali přes překážku do cíle. Závod to byl velice zajímavý a všichni se dost nasmáli, hlavně když někteří „pejsci“ nevydrželi a napadli figuranta v maketě, nebo když se psovodi po nadechnutí helia z balonku  hlásili a odhlašovali ze zkoušky „BZ“.

V pátek proběhly zkoušky dle NZŘ, kterých se zúčastnilo celkem 10 pejsků. Úspěšně složilo celkem 6 účastníků tábora, z toho 2  členi  naší pobočky: Jana Králová s Festou Terezský dvůr – ZM, Jiří Novotný s Dinou z Malého Jorku – ZM.

Hned druhý den v sobotu se konaly zkoušky dle MZŘ, kterých se zúčastnilo celkem 11 pejsků. Úspěšně složilo 7psů, 4 účastníci tábora z toho 3 členi pobočky: Zuzana Penglová s Boogie Woogie Lužická brána – IPO-V, Martina s Cassií Lužická brána – FPr 1, Jana Králová a Bruno – IPO-V, Děkujeme za spravedlivé hodnocení pana rozhodčího Jaroslava Tišla.

Tábor si užili jak malí, tak velcí. Samozřejmě i naši pejsci J Všichni si odvezli spoustu nových rad ohledně výcviku a snad za ten týden udělali i nějaký ten pokrok. Zbývá jen dodat. Děkujeme Všem, kdo na táboře pomáhali a to nejen  s výcvikem, hlavně Darje Kahanové, díky které jsme si mohli všichni užít pěkný týden s našimi pejsky a kamarády.

 

14.-16.5.2010   VV Chrudim

O víkendu jsem se s paničkou a partou dobrých kamarádů zúčastnil výcvikového víkendu u nás na cvičáku ZKO Chrudim. Zahájili jsme víkend za dešťivého odpoledne v pátek jak jinak než nácvikem obran. Někteří ani neviděli na psa, natož na figuranta, ale nikomu to nevadilo, hlavně, že si to pejsci užili. Tímto děkujeme figurantovi Pavlu Strakovi a také Láďovi Koníčkovi.

V podvečer se počasí vždycky na chvilku umoudřilo, to asi aby si mohli všichni postavit své stany. V devět hodin jsme se sešli všichni v kantýně abychom naplánovali jak bude víkend probíhat a také abychom se najedli a pobavili. Večer probíhal v duchu sledování nedávných bonitací na videu, prohlížením fotek a v neposlední řadě probíhala také společenská konverzace a popíjení osvěžujících moků.

Celý víkend probíhal v duchu nácviku poslušností, obran a někteří vyrazili i na stopy. V neděli dopoledne ještě někteří odjeli na stopy a někteří se pokoušeli cvičit své psy v poslušnosti. Kolem půl jedenácté nás čekaly zase obrany tentokrát dvě kola – každé na jiného figuranta. V poledne byl naservírován oběd – tentokrát dobrá masová směs s rýží a po obědě se všichni zúčastnění začali rozjíždět do svých domovů. Víkend to byl pěkný, nakonec nám i počasí přálo a parta jako vždy dobrá.

 

10.4.2010  Výcvikový den Chrudim

V sobotu jsme byli s paničkou na výcvikovém dni u nás na cvičáku v Chrudimi. Pořádala ho Východočeská pobočka a sešlo se nás tam celkem dost :)

Celý den byl zaměřený především na obrany, alenašli jsme si čas i na poslušnost a nácvik měření a vážení na bonitaci. Obrany probíhaly na dva figuranty: Jiřího Formánka a Michala Sasáka. Tímto jim mnohokrát děkujeme za trpělivost a dobré rady. I přes probíhající práce na terase klubovny se obrany povedly jak nám tak i ostatním pejskům.

 

2.—5.4.2010  VV Sloup V Čechách

O velikonočním víkendu jsme se s paničkou zúčastnili výcvikového víkendu a svodu dorostu ve Sloupu v Čechách.

V pátek jsme vyrazili na výcvikový víkend spolu s dalšími kamarády :)

 

DENÍČEK 2009

Čl.schůze ZKO Chrudim

Dne 19.12.2009 se chystáme na výročná členskou schůzi ZKO Chrudim.

 

Čl. schůze RKČR

Dne 5.12.2009 se chystáme na členskou schůzi RKČR

 

Nová chovatelská stanice

Dne 2.11.2009 nám byla uznána MEZINÁRODNÉ CHRÁNĚNÁ CHOVATELSKÁ STANICE "FAST DEVILS"